• Waterdichting
  • Kunststof dakbedekking VAEPLAN
  • Particulieren
  • Professionals
Nederlands
  • Frans
Het ideale dakoppervlak voor een industriële koelruimte
28-07-2015
Voor- en nadelen groendak
Voor- en nadelen van een groendak op een rij
04-08-2015

Een lek in je plat dak? Dit is wat je moet doen

31-07-2015
Categorieën
  • Onderhoud & Herstellingen
Tags
    lek in plat dak

    Een lek in je dak is niets minder dan een ramp. Er snel bij zijn is de boodschap, maar het lek opsporen is vaak heel moeilijk en dus specialistenwerk. Ook het lek dichten laat je beter aan een echte dakdekker over. Het enige advies dat we kunnen geven: laat het niet zover komen. Een lek voorkomen is gelukkig eenvoudiger dan het herstellen.

    Hoe ontstaat een lek?

    1) Gebrekkig onderhoud

    Een lek in een plat dak is vaak een symptoom van een dieperliggend probleem: gebrekkig onderhoud. Op een plat dak stapelen regenwater en vuil zich veel sneller op dan op een hellend dak. Maak je het dak niet geregeld schoon – minimaal één keer per jaar – dan neem je een groot risico. Want stagnerend regenwater in combinatie met ongewenste plantgroei en wisselende weersomstandigheden leiden in het ergste geval tot scheuren in de toplaag van de dakbedekking.

    Een lekvrij dak begint bij een degelijk onderhoud. Doorloop minimaal eenmaal per jaar de onderhoudschecklist die je van Derbigum of je dakdekker hebt gekregen. Lekken of scheuren maken dan geen enkele kans. En jij slaapt op beide oren …

    2) Werkzaamheden aan het dak

    Daarnaast kan een lek ook ontstaan na werkzaamheden aan het dak. Koelsystemen of zonnepanelen, bijvoorbeeld, krijgen vaak een plaats op het dak. Gebeurt die plaatsing niet honderd procent volgens het boekje, dan kunnen er lekken ontstaan.

    3) Natuurlijke slijtage van het platte dak

    Een derde oorzaak van lekken in het dakoppervlak is natuurlijke slijtage. Een dak krijgt gedurende zijn levensloop heel wat te verduren. De dakbanen en lasnaden verliezen na verloop van tijd hun flexibiliteit en stevigheid, waardoor de kans op scheuren toeneemt. Een dak van Derbigum heeft een bewezen levensduur van 40 jaar. Het volstaat na die tijd een nieuwe toplaag aan te brengen om opnieuw 40 jaar droog te zitten.

    Waar ontstaan lekken in het dak?

    Lekken ontstaan erg vaak in de buurt van leidingen, dakgoten, afvoeren en hoeken. Deze zwakke plekken op het dak verdienen extra aandacht. Je dakdekker heeft daarvoor gelukkig allerlei producten en technieken ter beschikking, zodat ook de dakdetails honderd procent waterdicht zijn.

    Stel je een lek vast, neem dan zo spoedig mogelijk contact op met je dakwerker. En uiteraard staan onze dakexperts ook altijd voor je klaar.

    Ook beschikbaar in Frans

    Share
    1

    Verwante artikels

    Plat dak onderhouden
    19-10-2019

    Hoe en wanneer je plat dak onderhouden?


    Lees Meer
    problème d’humidité toiture
    26-03-2018

    Zo voorkom je vochtproblemen door je dak


    Lees Meer
    een verzekering voor lekkage van je dak
    29-01-2018

    Welke schade dekt de brandverzekering bij een lek in je dak?


    Lees Meer
    wanneer dak onderhoud
    19-11-2017

    Wanneer is het tijd om je dak een onderhoudsbeurt te geven?


    Lees Meer
    Derbigum Logo


    Derbigum heeft als doelstelling “de” referentie te zijn voor DUURZAME oplossingen voor het beschermen van gebouwen tegen natuurelementen.

    Bergensesteenweg 32
    1651
    Lot, Belgium

    Tel: +32 2 334 87 00 Fax: +32 2 378 14 69
    e-mail: infobe@derbigum.com

    Zoek

    1. Een plat dak herstellen: vakman bellen of zelf doen?
    2. Geef lekken geen kans dankzij een goed onderhoud
    3. Dakonderhoud zonder zorgen: zo begin je eraan
    4. Valbeveiliging op een plat dak: dit moet je zeker weten
    • groendak onderhoud tips
      Ook een groendak heeft onderhoud nodig: onze tips
      30-04-2020
    • Entretien après la tempête - Derbigum
      Je dak controleren na de winter
      14-04-2020
    • Plat dak voor levensgenieters
      Trend: het plat dak, de nieuwe hotspot voor levensgenieters?
      09-04-2020
    • Geef wateroverlast geen schijn van kans
      Geef wateroverlast geen schijn van kans
      21-10-2019
    • Plat dak onderhouden
      Hoe en wanneer je plat dak onderhouden?
      19-10-2019
    © 2021 Derbigum. All Rights Reserved. DERBIGUM
    Select Country


    DERBIGUM International
    DERBIGUM België
    DERBIGUM Belgique
    DERBIGUM France
    DERBIGUM ALUMASC UK

    DERBIGUM Luxembourg
    DERBIGUM Nederland
    DERBIGUM Italia
    DERBIGUM Poland
    DERBIGUM South Africa

    DERBIGUM Sweden
    DERBIGUM Norway
    DERBIGUM Denmark
    DERBIGUM Middle East