Circulair dak in Terborg met Novitumen-technologie

Het dak van Checkpoint Labeling B.V. in Terborg werd vernieuwd door Kwerreveld Dakbedekkingen, erkend Derbigum-verwerker in Nederland. In totaal ging het om 1.800 m² Derbicoat® NOVI P, de eerste circulaire onderlaag op basis van Novitumen®-technologie.
Derbigum systeem:
Derbigum product(en):
Dakdekker: Kwerreveld Dakbedekkingen
Eigenaar: Checkpoint Labeling B.V.
Aannemer: Coninko B.V.
Oppervlakte: 1800 m2
Derbigum product(en): DERBICOAT® NOVI P 2.5
Adres: Terborg, Netherlands

Dit project behoort tot de eerste commerciële toepassingen van deze innovatie. Daarmee wordt bewezen dat circulariteit niet enkel toekomstvisie is, maar vandaag al praktisch haalbaar. Voor de dakdekker veranderde er niets in de verwerking, terwijl de opdrachtgever zeker is van een duurzaam en recycleerbaar dak.

Het verschil met klassieke onderlagen:

  • volledig geproduceerd met gerecycleerd bitumen uit oude dakbanen en snijresten,
  • 85% minder fossiele grondstoffen,
  • 42% minder CO₂-uitstoot per m²,
  • én dezelfde kwaliteit en verwerkbaarheid als een traditionele onderlaag.

Samen circulair

De uitvoering in Terborg was enkel mogelijk door de samenwerking tussen Derbigum Nederland, Coninko en Kwerreveld Dakbedekkingen.

“Het is fijn om dezelfde visie te delen over de toekomst van daken,” zegt Dave van Zantvoort, eigenaar van Kwerreveld. “We werken al meer dan 40 jaar samen met Derbigum en zien Derbicoat® NOVI P als een waardevolle stap vooruit.”

Nieuwe generatie dakbanen

Met de lancering van de Novitumen®-lijn introduceert Derbigum een nieuwe generatie circulaire dakbanen. Virgin bitumen maakt plaats voor herwonnen materiaal uit de sector zelf. Oude daken en productieafval krijgen zo een tweede leven – en op het einde van de cyclus zijn deze membranen opnieuw recycleerbaar.

Het dak in Terborg toont dat circulair bouwen vandaag al een betrouwbaar alternatief is voor traditionele oplossingen.

Scroll naar boven