Een erfgoeddak dat techniek en visie verbindt

De renovatie van een geklasseerd, gebogen dak? Geen sinecure. Maar met Derbigum kwam er een oplossing die zowel technisch als esthetisch perfect aansloot bij het originele ontwerp.
Derbigum systeem:
Dakdekker: Dakwerken Benny Van Herle
Architect: Els De Ridder
Oppervlakte: 50 m2
Adres: Broechemlei 2, 2520 Ranst, België

De woning Van den Branden in Ranst, ontworpen door de internationaal gerenommeerde architect Renaat Braem, is sinds 2001 een beschermd monument. De opvallende gebogen dakstructuur maakte al bij de oorspronkelijke bouw in 1962-1963 heel wat discussie los: het ontwerp beantwoordde niet aan de toenmalige stedenbouwkundige voorschriften, maar Braem vond een manier om zijn visie zonder toegevingen uit te voeren.

Een halve eeuw later drong een dakrenovatie zich op – met als voorwaarde dat alles zo dicht mogelijk bij het originele ontwerp moest blijven. Geen evidente opdracht. De constructie werd zelfs als ‘onmogelijk te renoveren’ beschouwd. Toch bewees Derbigum het tegendeel.

Voor deze technisch en esthetisch gevoelige ingreep werden alle betrokken partijen rond de tafel gebracht: Monumentenwacht, Monumentenzorg, de dakdekker én Derbigum.

Architect Els De Ridder getuigt: “In mijn jarenlange carrière als architect heb ik vaak met Derbigum gewerkt. De kwaliteit stelt nooit teleur en ik wist dat ze de expertise in huis hadden voor dit specifieke project. We hebben samen verschillende opties overwogen, maar uiteindelijk viel de keuze op Derbicolor®. De donkergrijze leislag sloot perfect aan bij de oorspronkelijke uitstraling van Braems ontwerp.”

De dakopbouw bestond uit een mechanisch bevestigde isolatielaag, een onderlaag in Derbicoat NT en een afwerking met Derbicolor®. Alles werd zorgvuldig gevlamlast voor een duurzame en visueel harmonieuze oplossing.

Een project waarin samenwerking, technische knowhow en respect voor erfgoed samenkomen – en waarin Derbigum het “onmogelijke” toch mogelijk maakt.

Scroll naar boven